.

.

8 Бои Гел лак за Полнење 10ml Впие исклучување Гел лак Стартер Сет Нокти Помине Уметност Салон Гел за Професионални Почетник Поставите Портокалова Боја Серија

8 Бои Гел лак за Полнење 10ml Впие исклучување Гел лак Стартер Сет Нокти Помине Уметност Салон Гел за Професионални

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакетот вклучува 8 бои 10ml впие исклучување гел лак.Шишето е стаклено шише, многу текстура.На гел лак може да траат до околу 2-3 недели или подолго, со соодветна помине подготовка (поднесување, буферирање, и чистење ). 8 бои гел лак, да ги исполнуваат на вашиот речиси треба да декорација на вашите нокти.Лесен за носење и употреба.Ноктите гел лак комплет доаѓа во прекрасен подарок кутија.Тие се соодветни за било кој празник или посебен настан.Спецификација : Бренд : Mottery Тип : Гел Лак За Јачина : Прибл. 10ml Состојка : УВ Лекува Смола Ефект : Сјај, Holographicss,француски,Мат Сертификација : MSDS Лекување Алатки : УВ Ламба или LED Светилка Како да се применуваат на гел?Чекор 1.Трим помине површина, првично и да се поттикнат назад кутикулите, чиста и сува вашите нокти.Чекор 2. Целосно се тресат до полска, тоа може да се направи полски боја избалансиран. (Важно) Чекор 3. (Потребни)се Применуваат База на грб прво, што може да се направи полски трае подолго, лек со УВ ламба или LED светилка.Се применува друг база на грб ако треба. (Тоа е нормално за база на грб го задржи стап по санирање.) Чекор 4. Се применува првиот слој на боја гел директно, лек со УВ ламба за 2 минути или лек со LED светилка за 60 секунди.Чекор 5. Се применува вториот слој на боја гел и потоа веднаш да се излечи со УВ ламба за 2 минути или лек со LED светилка за 60 секунди.Чекор 6. Грб без избрише topcoat, излечи со УВ ламба или LED светилка.

Главните карактеристики

Brand:
Mottery
Type:
Gel Polish
Volume:
Approx. 10ml
Ingredient:
UV Curable Resin
Effect:
Glitter, Holographicss,French,Matte
Certification:
MSDS
Curing Tools:
UV Lamp or LED Lamp
How to apply the gel? :
Step 1.Trim nail surface, prep and push back cuticles, clean and dry your nails. :
Step 2. Fully shake up the polish, it can make the polish color balanced. (Important) :
Step 3. (Necessary)Apply Base coat first, which can make polish lasting longer, cure with UV lamp or LED lamp. Apply another base coat if need. (It is normal for a base coat keep stick after curing.) :
Step 4. Apply first layer of color gel directly, cure with UV lamp for 2 minutes or cure with LED lamp for 60 seconds. :
Step 5. Apply second layer of color gel and then immediately cure with UV lamp for 2 minutes or cure with LED lamp for 60 seconds. :
Step 6. Coat with no wipe topcoat, cured by UV lamp or LED lamp. :
Избор на клиент