.

.

Starrett 3753A-12/300 Електронски Длабочина Gage

Starrett 3753A-12/300 Електронски Длабочина Gage

DEN 9737.52

Пристапност
Во достапна форма

Мерен опсег од 0 до 12" (од 0 до 300мм), и резолуција од 0.0005" (0.01 mm).LCD екранот се прикажува во U. С/метрички.Појачани од не ' рѓосувачки челик за издржливост и точни мерења.Триење напрсток обезбедува во согласност мерења.Една година животниот век на батеријата со обезбедени 3-volt батеријата, CR2032.

Главните карактеристики

Избор на клиент