.

.

Teerwere Етикета Печатач Приемот Печатач со Авто Машина USB Ethernet Интерфејс Компатибилен со ESC/ПОС Печати Команди (Боја : Црна, Големина : Една Големина)

Teerwere Етикета Печатач Приемот Печатач со Авто Машина USB Ethernet Интерфејс Компатибилен со ESC/ПОС Печати

DEN 614.40

Пристапност
Во достапна форма

Етикета печатач Авто се Анализира и да научат вашите етикета,донесе повеќе погодност за вашиот бизнис,погоден за Повеќето Директни Етикета-вклучувајќи Склад етикети, Превозот етикети, Храна Исхрана Етикети.Нема потреба за панделки / мастило кертриџ, ниски оперативни трошоци.Одлична водоотпорен, анти-нафта, анти-прашина структура дизајн, поддршка на ѕидот виси функција, да ги исполнуваат посебните опкружување за печатење.Директни термички печатач поддршка USB, LAN Порта конекција, компатибилен за Windows/Linux/Android системи, поврзување со Андроид паметен телефон треба екстра поврзани линија(поврзани линија не е вклучен).Компатибилен со ESC/ПОС инструкциското множество, поддршка преземете и печатење на логото & графика, поддршка 1 D,2 D бар код печатење, поддршка парични фиока.Печатач со авто машина функција, 220mm/s ултра висока-брзина на печатење, подобрување на печатење ефикасност, поддршка 80mm ширина на хартијата, јасно печатење квалитет и сигурен перформанси.Заштеда на трошоци : Заштеда на пари и Еко-Пријателски, печатач нема потреба од мастило или касети, Термички печатење е добра за животната средина и здравјето.5 mm Paper Дијаметар : ≤80mm Feed Метод : Лесно Feed Print Команди : Поддршка ESC/POSCash Фиока Излез : 24 V DC/1 AWorking Средина : Температура : 5-45℃, Влажност : 10-80%Складирање на животната Средина : Температура : -10-50℃, Влажност : 10-90%(Без dew)Глава за Печатење Живот : 100 KMCutter Живот : 1000,000 times System Поддржани : Windows, Linux, Android Item Големина на : 19.8 in No мастило кертриџ или лента е потребно, ниска операцијата чини, термичка хартија е лесно да се купат.75 mm(Може да се прилагоди линија проред со команда)Бар Код : 1 D бар код:UPC-A/UPC-E/JAN13(EAN13)/JAN8(EAN8) CODE39/ITF/CODABAR/CODE93/CODE1282 D бар-код:QRCODEGraphics Печатење : Поддршка bitman преземете и print Paper Тип : Термичка Хартија Roll Paper Ширина : 79.Пакет Листа : 1 * Printer1 * Префрлување Adapter1 * Моќ Line1 * USB Cable1 * Хартија Roll1 * Упатство(англиски)ефективни : Висок квалитет на печатење и ниска цена,Ниска бучава и високо-брзински печатење.

Главните карактеристики

Избор на клиент