.

.

Етикета Печатач USB + Bluetooth Термички Приемот на Печатач за 48mm Телефон Контрола Компатибилна за iOS Android (Боја : Црна, Големина : Една Големина)

Етикета Печатач USB + Bluetooth Термички Приемот на Печатач за 48mm Телефон Контрола Компатибилна за iOS Android

DEN 1459.20

Пристапност
Во достапна форма

Етикета печатач Авто се Анализира и да научат вашите етикета,донесе повеќе погодност за вашиот бизнис,погоден за Повеќето Директни Етикета-вклучувајќи Склад етикети, Превозот етикети, Храна Исхрана Етикети.Безжично Печатење : Поддржува Bluetooth 4.0, печатење на податоци од вашиот уред без напор, поддржува голем број на бар кодови, како што се кодекс 39, кодекс 93, кодекс 128, бар код, QR код, итн.Широк Компатибилност : Компатибилен за Android, IOS, Windows 10 или подоцна(Win9 X/Win ME/Win2000/Win NT/Win XP, Win Vista, Win7, Win8, Linux).Термички Печатење : Ниски трошоци за потрошувачка на термички печатач, нема потреба од мастило или лента, испорачува најдолго печатење време и најдобро печатење ефект.Smart Телефон Контрола : Поддржува мобилен телефон контрола, што ви овозможува да го контролирате печатач преку вашиот мобилен телефон лесно во насекаде, напојува со вграден-во 1800 m Ah батерија, на печатач може да се работат до 4 дена.Заштеда на трошоци : Заштеда на пари и Еко-Пријателски, печатач нема потреба од мастило или касети, Термички печатење е добра за животната средина и здравјето.Лесно Ракување : Лесно да се вчита на хартија и да го користите, лесни, во компактен и мини големина, го прави пренослив и удобен.Спецификација : Предмет : Приемот Printer Printing Метод : Термички Линија Printing Print Ширина : 48mm Print Густина : 384 точки/line Print Брзина : 90mm/s Interface : USB+Bluetooth Roll Дијаметар : 30mm Paper Дебелина : 0.06-0.08 mm Print Command : ESC/JPL/TSPL/CPCLCharacter Големина : 12 * 24dots Bar Код Тип : Код 39, Code128 Input Баферот : 25 K bytes Power Адаптер : влез 100-240 V, излезниот ЕДНОНАСОЧЕН 9 V/500m ALithium Батерија : 1800m Ah Charging Време : 3 HOS : Android, IOS (Win9 X/Win ME/Win2000/Win NT/Win XP, Win Vista, Win7, Win8, Linux)Работна Средина : Температура : 0-50℃Влажност : 20-85%Складирање на животната Средина : Температура : -20-60℃Влажност : 5-95%Големина : 105 * 75 * 45mm / 4.1 * 2.95 * 1.8 inches Package Вклучуваат : 1 * Термички Printer1 * Моќ Adapter1 * Кабел 1 * Тек на Paper1 * Manual Cost-сила : Висок квалитет на печатење и ниска цена,Ниска бучава и високо-брзински печатење.Нема потреба за панделки / мастило кертриџ, ниски оперативни трошоци.

Главните карактеристики

Item:
Receipt Printer
Printing Method:
Thermal Line Printing
Print Width:
48mm
Print Density:
384 dots/line
Print Speed:
90mm/s
Interface:
USB+Bluetooth
Roll Diameter:
30mm
Paper Thickness:
0.06-0.08mm
Print Command:
ESC/JPL/TSPL/CPCL
Character Size:
12 * 24dots
Bar Code Type:
Code 39, Code128
Input Buffer:
25K bytes
Power Adapter:
input 100-240V, output DC 9V/500mA
Lithium Battery:
1800mAh
Charging Time:
3H
OS:
Android, IOS (Win9X/WinME/Win2000/Win NT/WinXP, WinVista, Win7, Win8, Linux)
Working Environment:
Temperature:
0-50℃
Humidity:
20-85%
Storage Environment:
Temperature:
-20-60℃
Humidity:
5-95%
Size:
105 * 75 * 45mm / 4.1 * 2.95 * 1.8inches
Package Include:
1 * Thermal Printer :
1 * Power Adapter :
1 * Cable :
1 * Roll of Paper :
1 * Manual :
Cost-effective:
High-quality printing and low cost,Low noise and high-speed printing.No need for ribbons / ink cartridge, low operating cost.
Избор на клиент