.

.

Етикета Печатач 80mm Термички Приемот Печатач Кујна Печатач Авто Сечење Висока Брзина на Печатење во 250mm/s (Боја : Црна, Големина : Една Големина)

Етикета Печатач 80mm Термички Приемот Печатач Кујна Печатач Авто Сечење Висока Брзина на Печатење во 250mm/s

DEN 1790.40

Пристапност
Во достапна форма

Етикета печатач Авто се Анализира и да научат вашите етикета,донесе повеќе погодност за вашиот бизнис,погоден за Повеќето Директни Етикета-вклучувајќи Склад етикети, Превозот етикети, Храна Исхрана Етикети.Приемот Печатач : Професионални термички печатач, печатење јасно, поддршка 80mm ширина на хартијата, може да се печати текст на повеќе јазици, слики, ЛОГО, баркод, итн.Висока Ефикасност : Брзо печатење, брзина до 250mm/s, во голема мера се подобри ефикасноста на работата, вратило слободни хартија товарење, една секунда, инсталација и лесен за употреба.Интелигентен Дизајн : Авто хартија за сечење, слободни раце, автоматски и полуавтоматски прилагодливи, хартија недостаток и цел издавање потсетување, велат збогум на цел водат за исчезнати.Силна Компатибилност : USB и серискиот порт за конекцијата, поддршка уреди со софтвер или СТАН, компатибилен со Windows XP/7/8/10, Linux, Mac.Заштеда на трошоци : Заштеда на пари и Еко-Пријателски, печатач нема потреба од мастило или касети, Термички печатење е добра за животната средина и здравјето.Ниска Печати Цена : Директна термичка печатење, нема потреба од мастило кертриџ или потрошни, еко-пријателски и заштеда на пари, висок квалитет на печатење главата, стабилни перформанси, долгата употреба на времето.Широка Примена : Стабилни перформанси, ниско ниво на бучава, широко се користи во супермаркетите, продавница, ресторан, кафе, итн.Спецификации : Боја : Black Material : ABS + PMMAPrint Режим : Термички Линија Printing Paper Ширина : 80mm Print Ширина : 72mm Print Густина : 384 точки/line Print Брзина : 250mm/s Interface : USB + Мрежна Порта + Сериски Port Cutter : Авто Cutting Input Напон : AC 100-240 V, 50/60 Hz Output Напон : DC 24 V, 2.5 AOperating Систем : Windows XP/7/8/10, Linux, Mac Working Средина : Температура : -10-50℃, Влажност : 20-85%Складирање на животната Средина : Температура : 15-20℃, Влажност : 45-75%Објектот Големина на : 19.5 * 13.9 * 13.2 cm/ 7.7 * 5.5 * 5.2 in Packing Листа : 1 * Термички Printer1 * Термички Paper1 * USB Cable1 * Сериски Cable1 * Моќ Adapter1 * Моќ Cord1 * Корисникот Manual Cost-сила : Висок квалитет на печатење и ниска цена,Ниска бучава и високо-брзински печатење.Нема потреба за панделки / мастило кертриџ, ниски оперативни трошоци.

Главните карактеристики

Избор на клиент