.

.

ZEFS--ESD - Full HD 1080P Цртичка Камери за Видео Registrator видео камера Рекордер Јамка Снимање Мини Автомобили DVR Камера G-Сензор Ноќ Визија Dashcam Цртичка Cam за Автомобил (Боја Име :

ZEFS--ESD - Full HD 1080P Цртичка Камери за Видео Registrator видео камера Рекордер Јамка Снимање Мини Автомобили

DEN 1315.20

Пристапност
Во достапна форма

Најголемата поддршка за 32 GB ТФ-картичка (пристапна брзина класа 10, картичка не се вклучени):USB Функција, да го поврзете на компјутер преку USB кабел, во масажа режим, можете да пристапите до видео датотеки и фото датотеки, во PC-камера режим, можете да фотографирате или да направи видео разговор.Сликата следење во реално време на снимањето излез:Главно се напојува со автомобил полнач, автоматски се исклучува за заштита на батеријата кога тоа е надолу.Лесно да се инсталира со помош на вшмукување заградата.Изгради-во G-сензор функција, може да снима на гравитацијата уреди со покажувач на информации.Јазична поддршка : Кинески, англиски, француски, германски, италијански, Јапонски, португалски, руски, шпански. 1080 P FULL HD резолуција.120-степен висока резолуција широк агол леќа. 2.4 инчен висока резолуција на LCD.Брз заклучување на видео датотеки или отклучите екранот на функцијата.Паркинг мониторинг функција.4 X дигитален зум.Поддршка full HD видео пренос.Поддршка ТФ мемориската картичка до 32 GB.Лесна циклус циклус снимка функција.Движење откривање функција.Спецификација : Батерија : вграден-во 200m Ah Li-ion battery Power : 5 V, 1 A Датотека : AVI Слика : JPEG Видео : PAL, NTSC ефект на Боја : стандард Тековната фреквенција : 50 Hz, 60 Hz Видео резолуција : 1080 P (максимум) Мемориска картичка : ТФ-картичка до 32 GB (не се вклучени) Пакет се Вклучени : 1 x Автомобил DVR Camera1 x Автомобил полнач за DVRs1 x Заградата.

Главните карактеристики

Battery:
built-in 200mAh Li-ion battery
Power:
5V, 1A
File:
AVI
Photo:
JPEG
Video:
PAL, NTSC
Color effect:
standard
Current frequency:
50Hz, 60Hz
Video resolution:
1080P (maximum)
Memory card:
TF card up to 32GB (not included)
Package Included:
1 x Car DVR Camera :
1 x Car charger for DVRs :
1 x Bracket :
Избор на клиент