.

.

Шиење Напрсток Комплет за Шиење Напрсток Комплет Прст DIY рачно производство Заштитник Везана Везови Додатоци

Шиење Напрсток Комплет за Шиење Напрсток Комплет Прст DIY рачно производство Заштитник Везана Везови Додатоци

DEN 287.76

Пристапност
Во достапна форма

Оваа шиење напрсток се направени од издржлив месинг, гроздобер издржлив и силен, не е лесно да ' рѓа и да се прекине, и лесен за употреба.Прст заштитник напрсток одговара на повеќето луѓе прсти.Тоа може да се прилагоди за да одговара на прстите лесно.Конкавна шема спречува игла од лизгање.Со мали тешко јама дизајн, тоа може да се заштити вашите прсти од игла око кога иглата е прободен во подебел материјал слој.На шиење напрсток комплет се погодни за рачно шиење, везана, везови, DIY рачно производство и други операции.Оваа месинг напрсток собата е погоден за шиење почетници, давајќи им прст заштита.

Главните карактеристики

Избор на клиент