.

.

EMTEK Хамилтон Mortise Влез утврдени со Појавување Заврши Dumont Лост - Избор на Лево/Десно Предавање - Достапен во 4 Бои - F20330475DTLHUS3NL - Лево Раце (LH) - Unlacquered Месинг (US3NL)

EMTEK Хамилтон Mortise Влез утврдени со Појавување Заврши Dumont Лост - Избор на Лево/Десно Предавање - Достапен

DEN 15840.00

Пристапност
Во достапна форма

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Стандард Mortise Вратата Првично ANSI A115.1. УЛ Наведени Mortise со ANSI F20 или F13 Функција. 2 1/2" или 2 3/4" Backsets .Лост димензии : 5" должина x 1 1/2" царинење x 1 7/8" проекција.Стандард-нишалка Врата.Повик за Сопствени Цел. 2 3/4" Backset.Стандард Вратата Дебелина : 1 3/4".Се продаваат како комплетен сет.Вклучува Latch и Штрајк Плочи.Може да се нарача со било Месинг Knob, Кристално & Порцелански или Лост.Schlage C Keyway.Надворешноста Проекција е 2 3/4" - Внатрешни работи во Проекцијата Зависи од се Справи со Стил - Целокупниот Зафат дебелина : 1 3/4" - Царинење помеѓу вратата & зафат е 2" - Плочи дебелина : 1/2" Стандардни Компоненти : 1 3/8" Навој Цилиндар - 2" Долго Вретено - 2" Топ Rosette Завртка - 1 1/2" Дното Rosette Завртка - Thumbpress - Strikeplate.F20 има механизам за привремено да ги избегне надвор заклучите дека може да се активира со притискање на копчето за ослободување на latch плоча.За да откажете, употреба на стоп копче или проект на deadbolt. - Исто така, достапен во 2 1/2" Backset, надвор замав брави, и други вратата дебелини.ПРЕДАВАЊЕ ПОТРЕБНИ ЗА СИТЕ MORTISE СЕ ЗАКЛУЧУВА.Ве молиме јавете се за сопствени цел.

Главните карактеристики

Избор на клиент