.

.

kekafu 4 Парчиња Силиконски Шиење Thimbles Шиење Thimbles Прст Заштитник S и М Големина на Прст Thimbles за Шиење Quilting Везови DIY Занаети Не се Лизга Напрсток Прст Заштитник

kekafu 4 Парчиња Силиконски Шиење Thimbles Шиење Thimbles Прст Заштитник S и М Големина на Прст Thimbles за

DEN 847.20

Пристапност
Во достапна форма

Пакувањето вклучува : 2 мали силиконски thimbles и 2 големи силиконски thimbles да ги задоволат вашите потреби.Силиконски материјал : се направени од јак силика гел, удобно и обновливи за цел живот.Не се лизга грчевито држејќи се за површини се обезбеди подобра заштита на прсти и дланки.Лесен За Користење : Thimbles имаат безбедна зафат што овозможува лесна манипулација на игла преку ткаенина.Голем thimbles може да се користи со дебели и тешки ткаенини.Широко се користи : за Шиење Напрсток Прст Заштитник се идеални за везана, шиење, везови и така натаму, добра алатка за шивачка и мајки за да ги заштитат своите прсти добро.Мека Дизајн : Овие thimbles има мек материјал за да им даде на вашиот прст удобно допир, и силикони со dimpled површината е во можност да се спречи игла од повреда на прстот.Функција : Тврд материјал, г универзална големина.Парична казна изработка,силни и издржливи.Мека удобност,не се лизга,Не му наштети на вашите прсти.Лесен за употреба.Употреба : за Шиење machine Specification : Материјал : Силика gel Color : Како се покаже во слики.Големина : Како shown Packing се вклучени : 2 x Силикони за Шиење Thimbles(S)2 x Силикони за Шиење Thimbles(М)ЗАБЕЛЕШКА£º1.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерење.2.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики,ви благодариме за разбирањето.

Главните карактеристики

Избор на клиент