.

.

Lifefactory 16-Унца BPA-Free Чаша за Кафе и Чај Патување Кригла со Кафе Капа и Изолација од Ракав, Морски

Lifefactory 16-Унца BPA-Free Чаша за Кафе и Чај Патување Кригла со Кафе Капа и Изолација од Ракав, Морски

DEN 432.00

Пристапност
Во достапна форма

16-унца обновливи топли пијалаци стаклена кригла изградена на borosilicate стакло за чист вкус, полн вкус и здрава секојдневна употреба.За врв вкус, уживаат во кафе / чај директно по подготовка / steeping; нашите филџани чувајте ги вашите топли пијалаци до еден час.Заштитни, изолациони ракави со кул-допир, не се лизга на зафат и истури доказ Кафе Капа со една рака отвори/затвори и флип до справи.Обновливи стакло нуди здрава хидратација BPA/основни поени-слободен; нема phthalates, ПВЦ, или polycarbonates.Машина за миење садови безбедно (стакло и ракави оди во машина за миење садови заедно); место капа на врвот-rack.На Lifefactory Кафе Колекција носи вкус јасност на стакло за вашиот топли пијалаци со издржливост и квалитет кој Lifefactory стакло хидратација шишиња се познати.За врв вкус, Lifefactory Филџани Кафе ви овозможи да уживате во кафето и чајот директно по подготовка или steeping.На borosilicate стакло чаши може да се справи со топлина, додека заштитна пена, и изолација на ракавите се во можност да ги задржи вашите топли пијалаци до еден час.Ракавите понуда кул-допир, не се лизга контрола врз вашиот кригла а исто така и заштита против кршење.Во меѓувреме се истури-доказ Кафе Капа обезбедува една рака отвори/затвори и флип-up носат справи со што го прави идеален избор за патување.Lifefactory иновативниот, обновливи стакло чаши обезбеди одлична алтернатива за еднократна употреба чаши и пластика.Чаши функција на широк-устата отворањето што го прави лесно да се стрмни чај, додадете млеко и шеќер, и foamed млеко.За лесно грижа, ракавот и стакло може да се перат заедно.Сите компоненти се машина за миење садови безбедно.Препорачливо е да се мијат капа на врвот решетката.На капа е изградена на BPA/основни поени-слободен полипропилен (PP#5) без phthalates, ПВЦ, или polycarbonates.Не микробранова печка.Направена во САД и Европа.

Главните карактеристики

Избор на клиент