.

.

Eletechsup 1А 3.2 V 3.6 V LiFePO4 Батеријата Посветен Полнење Модул Li Полимер Мобилен Батерија Полнач Текст 3.8 V 4.2 4.5 V V 5V за Ebike ПРОЗОРЦИ Автомобил (со Игла, 1)

Eletechsup 1А 3.2 V 3.6 V LiFePO4 Батеријата Посветен Полнење Модул Li Полимер Мобилен Батерија Полнач Текст

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Една Клетка Li Fe PO4 Батерија Полнач.Напојување напонот на DC 3.8-6 V,Полнење излезниот напон DC 3.6 V;.Максимално полнење тековни / излезна струја е 1А, но можете да ја промените тековната со промена на вредноста на отпорниците R1.Precharge Климатизација за Обновување Длабоко Празни Ќелии и Минимизирање на Дисипација на Топлина за Време на Почетната Фаза на Полнење.Постојана-Тековната/Постојана Напон/Постојана Температура соработка со Термо Регулација за да се Зголеми Наполнете го Оценувате Без Ризик од Прегревање.Опис : Заврши Задолжен за Управување за Една Клетка Li Fe PO4 Battery Power напон DC 3.8-6 V,Полнење излезниот напон DC 3.6 V;максималното полнење тековни / излезна струја е 1А, но можете да ја промените тековната со промена на вредноста на отпорниците R1.Precharge Климатизација за Обновување Длабоко Празни Ќелии и Минимизирање на Дисипација на Топлина за Време на Почетната Фаза на Charge Constant-Тековни/Постојана Напон/Постојана Температура соработка со Термо Регулација за да се Зголеми Наполнете го Оценувате Без Ризик од Overheating Automatic Ниско-енергетски Режим на Спиење Кога Влезниот Напон е Removed C/10 Полнење Termination Automatic Recharge Battery Температура Sensing Battery Overvoltage Заштита Led индикатор : "CR" ПРЕДВОДЕНА е статус на наполнетост на индикаторот "OK" ПРЕДВОДЕНА е целосно наполнета ИЛИ Константен напон на владата; Оперативен Собна Температура-40℃ да +85℃Големина 18mm x 10.16 mm x 2.7 mm Weight : 0.9 g(Со Игла),0.6 g(Без Игла) Ако ви треба чип брошура ве молиме контактирајте ме Апликации : Автомобил полнење на батеријата детска играчка автомобил, играчка airplane Solar батерија на полнење на Мобилен Loadspeaker Електричен Велосипед Полначот UPS уреди за непрекинато напојување supply Portable Индустриски и Медицинска Опрема Самостоен Полначи информации за Батеријата рачен Equipment Battery-Backup Systems Portable Индустриски и Медицински Equipment Miner е lamp Li Fe PO4 батерија апликации.

Главните карактеристики

Избор на клиент