.

.

Феликс Сива Фарадеј Деца Сина Светлина Блокирање Очила - Голема (На Возраст 9-13)

Феликс Сива Фарадеј Деца Сина Светлина Блокирање Очила - Голема (На Возраст 9-13)

DEN 1871.76

Пристапност
Во достапна форма

ПРАВОТО ГОЛЕМИНА ЗА ВАС – Фарадеј е Голема (идеален за возраст од 9-13), со широка рамка и мерење на 48-16-140.Секој поликарбонат леќа вклучува и анти-рефлективен слој и отпорно на гребење слој се нанесува на оптички површината.Дигитални замор на очите, кои вклучуваат заматен вид, суви очи, главоболки и замор на очите.Анти-рефлективен отпорност на леќа леќа.Сина светлина е високо-енергетски светлина која екрани емитуваат кои може да имаат негативно влијание врз нашето здравје и благосостојба. Ова одговара за 48mm леќа ширина, 16mm носот мост ширина, и 140mm рака должина.Нарушување на спиењето, која вклучува тешкотии добивање на спиење и проблеми престојуваат спие.Сина Светлина се емитува од страна на сите дигитални уреди, а истражувањата покажуваат тоа е поврзано со замор на очите, спиење циклус нарушување, а потенцијално и макуларна дегенерација.Леќа ширина : 48 милиметри.ЗОШТО ФИЛТЕР СИНА СВЕТЛИНА – Филтрирање Сина Светлина и елиминирање на отсјај, им помага за борба против Дигитални замор на Очите.Дигитални замор на очите, кои вклучуваат заматен вид, суви очи, главоболки и замор на очите.Премиум анти-отсјај и УВ заштита исто така се применуваат, без сино-рефлективен слој и незабележливо багра.Леќите се препорачува за адолесцентно употреба, бидејќи тие се најголемо влијание-отпорни & најбезбедните леќа опција за деца.Нарушување на спиењето, која вклучува тешкотии добивање на спиење и проблеми престојуваат спие.НА ФЕЛИКС СИВА РАЗЛИКА – Феликс Сива е заштитен филтрирање технологија е вграден директно во рамките на леќи, па 50% од сите Сина Светлина и речиси 90% од највисоката спектар се филтрираат.Рака : 140 милиметри.Сино Светло филтрирање една визија читателите.ПОШИРОКАТА слика НА СВЕТОТ – Фарадеј е класичен рамка има поширока плоштадот леќа, идеален за момче или девојка со малку поголем лице или за некој што сака повеќе од леќа рамка во областа на нивната визија.Меки рабови даваат рамката паметен, шик изглед.

Главните карактеристики

Избор на клиент