.

.

Almencla Шарени Дрво Форма Блокови Одбор и Sorter Сортирање Блокови Класични Дрвени Геометриски Блокови Развојни Играчка за Предучилишно Години Девојка Момчиња Подарок

Almencla Шарени Дрво Форма Блокови Одбор и Sorter Сортирање Блокови Класични Дрвени Геометриски Блокови Развојни

DEN 1886.64

Пристапност
Во достапна форма

Направен од природно дрво и не-токсични материјали.Еко-пријателски waterbased боја со шарени форми, децата безбедно да се игра.Мулти форма на одборот ќе имаат покрена дел со мазни дрво блокови направете го тоа лесно за малку раце да се справи и ја сфати.Оваа дрвени форма натпревар загатки има светли бои и слатки форми привлечат деца внимание.Тоа е прекрасен образовни подарок за возраст од 3 години и нагоре.Уживајте во оваа montessori загатки може да им помогне на децата да се развијат око-рака координација , фината моторика вештини , креативност , визуелна перцепција, вештини , имагинација , љубопитност и откривањето вештини.Опис : - Ова дрвени форма натпревар загатки има светли бои и слатки форми привлечат деца внимание. - Мулти форма на одборот ќе имаат покрена дел со мазни дрво блокови направете го тоа лесно за малку раце да се справи и ја сфати. - Направен од природно дрво и не-токсични материјали.Еко-пријателски waterbased боја со шарени форми, децата безбедно да се игра. - Уживајте во оваа montessori загатки може да им помогне на децата да се развијат око-рака координација , фината моторика вештини , креативност , визуелна перцепција, вештини , имагинација , љубопитност и откривањето вештини. - Тоа е прекрасен образовни подарок за возраст од 3 години и нагоре.Спецификација : - Материјал : Дрвени - Големина На : 29.8x22.8x0.6cm/11.73x8.98x0.24inch Package Вклучува : 1 Piece Wooden Форма Загатка Board Note : ве Молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

Главните карактеристики

Избор на клиент