.

.

Двоглед, за Возрасни, Двоглед со BAK4 Призма и FMC Леќа, Професионални Двоглед за Птицата Гледа Отворено Спортски и Концерт

Двоглед, за Возрасни, Двоглед со BAK4 Призма и FMC Леќа, Професионални Двоглед за Птицата Гледа Отворено Спортски

DEN 3252.48

Пристапност
Во достапна форма

ИЗДРЖЛИВИ, ВОДООТПОРЕН & НЕ се ЛИЗГА : Моќен двоглед е направен од гума-оклопни слој и кожа , која се осигура дека тие ќе останат цврсто во рацете, без ризик од лизгање и случајно паѓање и удобно да се одржи и да го користите.*Исклучителна кожа изработката е многу добро, и жица третман е прецизна и беспрекорна.75 MMExit ученик растојание : 12 MMMain материјал : metal Prism систем : BAK4 Lens слој : FMC full-широкопојасен интернет зелена film Focusing систем : централно focus Parallax надомест : право eye Tripod интерфејс : support Product големина : 175×155×55 MMNet тежина : 680 grams Packing Листа : 1*Binoculars1*Анти-фалсификувањето боја box1*Општи manual1*Кожа backpack1*wipe1*телескоп огледало појас.О-прстен запечатени оптика со магла-доказ слој го спречува влага, прашина и остатоци од добивање внатре во двоглед, кој гарантира тоа водоотпорен,шок-отпор, траен и обезбедува цврст стисок.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА ЗА ВОЗРАСНИ & ДЕЦА : Нашата HD двоглед совршено се вклопуваат возрасни и деца, Двоглед лесно да се фокусираат и едноставно да се работи и да се добие јасна слика.*Широкопојасен облога зголемува светлина, ја подобрува слика светлината и го намалува варијации на боите.Спецификација на производот : Зголемување : 10 Eyepiece дијаметар : 20 MMObjective леќа дијаметар : 40 MMField агол на гледање : 8.Тоа има ефект на ниско-светло за ноќно гледање, Тоа не може да се користи во сосема темна околина.ПРОФЕСИОНАЛНИ ВИСОК НАПОЈУВА ДВОГЛЕД : 10x зголемување и 40mm цел објектив обезбедува широк агли на гледање од повеќе од 1000 метри.*Паралаксата надомест прстен право окуларот на паралаксата прилагодување, ротирачки за да го прилагодите балансот на лево и десно очи.Двоглед, за Возрасни, Двоглед со BAK4 Призма и FMC Леќа, Професионални Двоглед за Птицата Гледа Отворено Спортски и Concert Features : *10 пати зголемување дизајн, гледање ефект е светла и јасно.HD ДВОГЛЕД : Ова HD двоглед е специјално дизајнирана со BAK-4 Призма и FMC филм леќа, кои ги минимизира загубата на светлината поради рефлексија и обезбедуваат посветла и појасна висок контраст слики.ПОГОДЕН ЗА ГОЛЕМ БРОЈ НА АКТИВНОСТИ : Висок квалитет, висока моќност двоглед за различни активности, вклучително и концерти, фудбал, птица-гледање, лов и повеќе, ќе донесе повеќе забава во вашиот живот.

Главните карактеристики

Избор на клиент