.

.

Hogue 18200 Рака Сите Beavertail Зафат ракав, Глок 42 & 43, црна

Hogue 18200 Рака Сите Beavertail Зафат ракав, Глок 42 & 43, црна

DEN 366.00

Пристапност
Во достапна форма

Тактички Зафат Ракави е составен како што тој ја има способноста за подобрување на удобност во својата рака и да им помага во одржување на вашиот огнено оружје далеку од нечистотија.Гумени ракавици долг ракав е мала тежина нуди прецизност гума одговара за својата рака пиштол.Квалитетот е сочуван и одржува up-to тековните пазарни стандарди костец е составен како што тоа се протега да одговара за лесна Инсталација.Мал зафат ракавот е компатибилен со Глок 42 & 43 подобрување на неговата сестраност.ракави, ракавици придружени со cobblestone текстура.Добредојдовте на Hogue, Inc., дом на горди семејната традиција на Американското квалитет и иновации уште од 1968 година. Секој Hogue производ – од пиштол костец да се долго пиштол акции за да се AR компоненти за да се специјалност ножеви за опрема и додатоци – е изградена во духот на фината изработка, внимание на детали и целосна посветеност на наследството на основачот Човек Hogue, извршени во следната генерација со неговите синови Арон и Патрик, со Hogue Алатка за & Машина Компанија претседател Џим Bruhns, од страна на неговиот внук Нил, и од страна на секој вработен во Hogue, Inc.Дополнителни Карактеристики : •Лесно и брзо да го инсталирате •Отпорни на сите растворувачи и масла •Подобрување на контрола и апсорбирање на одвратна во голема мера.

Главните карактеристики

Избор на клиент