.

.

DJASM Електронски USB Микроскоп 1-1000X Дигитални Лемење Видео Микроскопа 4.3 LCD HD Зголемена Камера Метал Стојат Зголемувачот

DJASM Електронски USB Микроскоп 1-1000X Дигитални Лемење Видео Микроскопа 4.3 LCD HD Зголемена Камера Метал

DEN 13812.48

Пристапност
Во достапна форма

Ова е континуиран зум дигитален микроскоп со широк набљудување опсег.Зголемување : 1 до 1000 пати континуирано зголемување систем, секогаш може да се најде на вистинското зголемување за да го видите објектот.Видео може да бидат зачувани на флеш мемориска картичка (оваа картичка не е вклучена).Објектот растојание : 10мм за бесконечност (различни објект растојание одговара на различни множители).Вградена литиум батерија, може да работи континуирано за 4-6 часа.Ова е континуиран зум дигитален микроскоп со широк набљудување опсег.Зголемување : 1 до 1000 пати континуирано зголемување систем, секогаш може да се најде на вистинското зголемување за да го видите објектот.Видео може да бидат зачувани на флеш мемориска картичка (оваа картичка не е вклучена).Објектот растојание : 10мм за бесконечност (различни објект растојание одговара на различни множители).Вградена литиум батерија, може да работи континуирано за 4-6 часа.Спецификација : Материјал : ABS+metal Color : црна + silver Bracket материјал : алуминиум легура metal Pixel : 8 милиони пиксели висока-definition Display : 4.3-инчен high-definition LCD display Magnification : 1-1000 пати континуирано зголемување system Video може да бидат зачувани на flash мемориска картичка (ве молиме, користете картичка класа 10 брзина, картичка не се вклучени.)Објектот растојание : 10мм за бесконечност (различни објект растојание одговара на различни множители.)Батерија : 1*литиум батерија, 2500m Ah (inclusive)Работно време : 4-6 hours Charging време : 6-8 hours Package се Вклучени : микроскоп*1 If имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте ме, ние ќе ве контактираме во рок од 24 часа и да ви даде задоволителен одговор.Биолошките микроскоп погоден за училишта, лаборатории, дома образование и истражувања, итн.

Главните карактеристики

Material:
ABS+metal
Color:
black + silver
Bracket material:
aluminum alloy metal
Pixel:
8 million pixels high-definition
Display:
4.3-inch high-definition LCD display
Magnification:
1-1000 times continuous magnification system
Video can be saved to flash memory card (please use card class 10 speed, card not included.) :
Object distance:
10mm to infinity (different object distance corresponds to different multiples.)
Battery:
1*lithium battery, 2500mAh (inclusive)
Working time:
4-6 hours
Charging time:
6-8 hours
Package Included:
microscope*1 :
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer. :
The biological microscope suitable for schools, laboratories, home education or research, etc. :
Избор на клиент