.

.

USB Микроскоп Камера CMOS Дигитални Електронски со Планината Адаптер за Машинска Опрема

USB Микроскоп Камера CMOS Дигитални Електронски со Планината Адаптер за Машинска Опрема

DEN 1572.00

Пристапност
Во достапна форма

Оваа камера може да се поврзани со некоја традиционална микроскоп и веднаш конвертира традиционалните микроскоп на електронски микроскоп.Овој производ има карактеристики на едноставна инсталација, силна флексибилност, богата функции и лесен за употреба.2.0 ПРАТЕНИК USB CMOS дигитален микроскоп камера има висока резолуција и овозможува јасни слики.Индустриски CMOS камера, може да се прикаже реално време слики директно на било VGA монитор или проектор.USB напојување со излезен, стандардна висока‑брзина 2.0 интерфејс на сликата сензор 1/2.5 инчи, брзина на пренос до 30 рамки.Функција : 1. Овој производ има карактеристики на едноставна инсталација, силна флексибилност, богата функции и лесно да се use2. Оваа камера може да се поврзани со некоја традиционална микроскоп и веднаш конвертира традиционалните микроскоп за да електрон microscope3. USB напојување со излезен, стандардна висока‑брзина 2.0 интерфејс на сликата сензор 1/2.5 инчи, брзина на пренос до 30 frames4. 2.0 ПРАТЕНИК USB CMOS дигитален микроскоп камера има висока резолуција и овозможува јасно images5. Индустриски CMOS камера, може да се прикаже реално време слики директно на било VGA монитор или projector Specification : Предмет Тип : Микроскоп Camera Product Материјал : ABSColour : Black Interface : USB2.0 Picture Формат : JPEG, BMPSensor Типот : 1 / 2.5 во вистинска боја CMOSPX Големина : 2.2 um x 2.2 um.Рамка го Оценувате : 1920x1080 на 15 FPS; 1280x720 на 15 FPS; 640x480 на 30 FPSExposure : Прирачник/Auto Image Формат : JPG / BMP / PNG / GIFScanning Метод : Прогресивна scan Video Формат : AVIOperating Систем : за Windows XP/Vista/win7/win8/win10 и above Support : Фаќање софтвер, driver Applicable Големина : C Тип Монтажа База Дијаметар : Прибл. 23.2 mm / 0.9 in Application : Широко се користи во microelectronics, калапи, прецизни машини, накит, часовници, додатоци, отпечатоци идентификација, билет за идентификација, печатење, мобилен телефон на поправка, археологијата, биолошки анатомија, училиште наставата и на други полиња.Тоа е особено погоден за набљудување на површината микроструктурата на големите објекти.Опис : Тоа е специјално дизајнирана за проблеми кои ги мачат традиционалните микроскоп корисници.Само со поврзување на традиционалниот микроскоп може да ви се прости од твоите очи, врзани со микроскоп и веднаш конвертира trad.

Главните карактеристики

Item Type:
Microscope Camera
Product Material:
ABS
Colour:
Black
Interface:
USB2.0
Picture Format:
JPEG, BMP
Sensor Type:
1 / 2.5in true color CMOS
PX Size:
2.2um x 2.2um.
Frame Rate:
1920x1080 at 15FPS; 1280x720 at 15FPS; 640x480 at 30FPS
Exposure:
Manual/Auto
Image Format:
JPG / BMP / PNG / GIF
Scanning Method:
Progressive scan
Video Format:
AVI
Operating System:
for WindowsXP/Vista/win7/win8/win10 and above
Support:
Capture software, driver
Applicable Size:
C Type Mounting Base Diameter
Application:
 
Widely used in microelectronics, molds, accurate machinery, jewelry, watches, accessories, fingerprint identification, ticket identification, printing, mobile phone repair, archeology, biological anatomy, school teaching and other fields. It is especially suitable for observing the surface microstructure of large objects. :
Description:
 
It is specially designed for the troubles that plague traditional microscope users. Only by connecting it to a traditional microscope can you let go of your eyes bound by the microscope and immediately convert the trad :
Избор на клиент