.

.

Medline Само Adherent Сплотена Заврши Завој, Латекс-Бесплатно, 6 x 5 Метри, Тен (12 На Број)

Medline Само Adherent Сплотена Заврши Завој, Латекс-Бесплатно, 6 x 5 Метри, Тен (12 На Број)

DEN 872.64

Пристапност
Во достапна форма

Авто-adherent, кохезивен заврши држи до себе, но не и за кожата, косата или завои.Средно облекување кој функционира како лента за да го задржат завои без тензија околу цифри или екстремитетите.Може да се применат за да се обезбеди светлина компресија ако сакате Удобно, porous и лесни градежни охрабрува пациентот согласност.Болка слободни отстранување дека нема да го оштети кревка кожа, Латекс Слободни, Не-Стерилни. 6" x 5 Метри Завој мерења се за протегала должина.Авто-adherent, кохезивен заврши држи до себе, но не и за кожата, косата или завои.Средно облекување кој функционира како лента за да го задржат завои без тензија околу цифри или екстремитетите.Може да се применат за да се обезбеди светлина компресија ако сакате.Болка слободни отстранување дека нема да го оштети кревка кожата.Удобно, porous и лесни градежни охрабрува пациентот согласност.Идеален за завиткување splints, газа влошки и преливи securement, компресија заврши пост крв нерешено, IV securement.Секој бандаж поединечно завиткани.

Главните карактеристики

Избор на клиент