.

.

Chesoon Еквивалент Серија Отпор Метар Транзистори Тестер Inductor Диоди Triode Capacitance Thyristor Inductance Тестер со Графички LCD Дисплеј

Chesoon Еквивалент Серија Отпор Метар Транзистори Тестер Inductor Диоди Triode Capacitance Thyristor Inductance

DEN 2172.00

Пристапност
Во достапна форма

【Широк Спектар на Апликации】Тоа може да се измери inductance, capacitance, диоди, двојно диоди, MOSFET, triode, thyristor, регулатор на напон, LED цевка, ESR, отпор и прилагодливи potentiometer. 【Автоматска Идентификација】видот на компонентата ќе биде автоматски се препознаваат, и компонента иглички ќе биде автоматски се тестира и прикажани на екранот. 【Брзо Тестирање】Повеќето електронски компоненти може да се мери во рок од две секунди, освен за поголеми кондензатори.За capacitor со поголем капацитет, тоа може да трае една минута. 【Еквивалент Серија Отпор Мерење】За кондензатори со капацитет над 2 UF, еквивалент серија на корозија може да се мери во исто време, со резолуција од 0.01 ohm. 【Тест Спектар】Отпор : максимум 50 M ohm, 0.1 ohm резолуција.Capacitor : 25pf -100,000 uf.Inductors : 0.01 мз-20Ч.Ако ви е потребна висока прецизност на мерење, ве молиме да користите професионална опрема.

Главните карактеристики

Избор на клиент