.

.

Pactrade Морски Брод LED Водител на Сите Круг Светлина СВ Пол Свитка Надолу 25L 12V 2NM USCG A16 Заверена

Pactrade Морски Брод LED Водител на Сите Круг Светлина СВ Пол Свитка Надолу 25L 12V 2NM USCG A16 Заверена

DEN 1031.76

Пристапност
Во достапна форма

Вбризгување на пластични најлон и алуминиум.За сите 10-30 VDC електрични системи.Инсталацијата не е лесно со пре-жичен pigtail темперамент.Домување не-корозивен, не-магнетни и влијание и шок-отпорни.Месеци на 2" x 2-1/2" плоштад цевки.Секоја светилка е комплетно затворен (IP65).Потрошувачка на енергија е помала од 1 Вати поради неговата исклучителна моќ ефикасност.Набори надолу обезбедени со завртка.Свитка Надолу основи дозволува светлината да се лулаат 180; 360 степени видливост; Wattage : Од 1,5 W; Површинска монтажа.Зрак Агол : 120 степен; Лумен : 86 лумен LED : 8pcs.Уверение за употреба на плови или моќ управувано садови под 12 метри (39.4') во должина.Ги исполнува USCG услов за 2 NM видливост.Одобренија : ММО COLREG 72, USCG, ABYC A-16, NMMA тип Прифатени Предмет : P01000 LLD.Вбризгување на пластични најлон и алуминиум.За сите 10-30 VDC електрични системи.Инсталацијата не е лесно со пре-жичен pigtail темперамент.Домување не-корозивен, не-магнетни и влијание и шок-отпорни.Месеци на 2" x 2-1/2" плоштад цевки.Секоја светилка е комплетно затворен (IP65).Потрошувачка на енергија е помала од 1 Вати поради неговата исклучителна моќ ефикасност.Набори надолу обезбедени со завртка.Свитка Надолу основи дозволува светлината да се лулаат 180; 360 степени видливост; Wattage : Од 1,5 W; Површинска монтажа.Зрак Агол : 120 степен; Лумен : 86 лумен LED : 8pcs.Уверение за употреба на плови или моќ управувано садови под 12 метри (39.4') во должина.Ги исполнува USCG услов за 2 NM видливост.Одобренија : ММО COLREG 72, USCG, ABYC A-16, NMMA тип Прифатени Предмет : P01000 LLD.

Главните карактеристики

Избор на клиент