.

.

Ebros Лични Големина Леано Железо Sizzling Fajita Пан Skillet Јапонски Бифтек Плоча Со Дрво Underliner База Ресторан Дома Кујната Готвење Снабдување (Правоаголни 9.25L X 5.25Широк)

Ebros Лични Големина Леано Железо Sizzling Fajita Пан Skillet Јапонски Бифтек Плоча Со Дрво Underliner База

DEN 478.80

Пристапност
Во достапна форма

Овој Едноставен, Но Елегантен Леано Железо Sizzling Плоча е вашиот најдобар пријател да се готви лични големина месо или зеленчук.Се готви со sizzling плоча на вашиот шпорет потоа да се отстрани и да се стави на дрвена подлога за сервирање.Служат на вашите готвена храна на оваа sizzling плоча додава вкус и стил на вашата тајна рецепт само како тие го прават тоа во ресторани!.Овој Едноставен, Но Елегантен Леано Железо Sizzling Плоча служи 1-2 лица во целина и мерки 9.25" долго, 5.25" широк и 0.75" високо околу.Дрвена основа мерки 0.75" Висок 11.25" Долг и 6.25"Широк.Сет тежи околу 3 килограми.Оваа Леано Железо Бифтек Плоча е безбедна храна силиконски слој на пудра за не-стап површина.Чиста леано железо skillet по секоја употреба.Избрише внатрешни работи површината на сеуште-топло skillet со хартиени крпи за да се отстранат сите вишокот на храната и нафтата.Исплакнете под топла вода, чистење со nonmetal четка или nonabrasive чистење подлога за да се отстранат сите остатоци од храна. (Користете сапун, и ако ви се допаѓа; исплакнете.).Оваа солидна висок квалитет sizzling леано железо плоча е совршен за готвење и презентирање на стекови, печени месо, промешајте фрај рецепти од зеленчук, тестенини, ориз или што и да е!Со овој леано железо плоча и дрвена основа, може да се служи топла вкусна храна за вашите гости и забавува нив, без да се грижиш за храна добивање на ладно!На кратко, вашиот тајни рецепти ќе вкусот сите подобро со топла skillet плоча и презентација поени ќе биде небото високо!.Големина : Правоаголни 9.25"L X 5.25"Широк.

Главните карактеристики

Избор на клиент