.

.

ArDan Core малку Прашина Extractor Адаптер за Сува Дупчење 1-1/4 7thread Машки да 5/8-11 Женски

ArDan Core малку Прашина Extractor Адаптер за Сува Дупчење 1-1/4 7thread Машки да 5/8-11 Женски

DEN 4776.00

Пристапност
Во достапна форма

Користете го за чиста сува дупчење.Вежба адаптер за сува чиста дупчење. 1-1/4" машки адаптер одговара за најпопуларниот основни делови. 5/8-11 женски страна одговара за адаптери за било кој мотор : СДС-плус, хексадецимален, spline и др. (се продава одделно) прашина extractor е потребно да се отстранат во ред и се најопасните прашина за луѓето од бетон сечење зона.Употребата на прашина екстракција се зголемува безбедноста на работа и усогласеноста со стандардите за износот на парична казна честички во воздухот според барањата на БЗР.На протокот на воздух, исто така, го отстранува вишокот топлина од сечење областа на конкретни и cools дијамант вежба сегменти.Употребата на ладење ви овозможува да се намали метал засилување, како и на најтешките видови на бетон, без употреба на вода.Сува дупчење во конкретни без вода е идеален за готови соби или реновирање.Универзална тема големина 5 / 8-11 ви овозможува да изберете адаптер за било кој тип на вежба.ВНИМАНИЕ - не користете ротари чекан вежби (СДС-плус и СДС-макс) во чекан режим, само во вежба режим.Чекан вежба е идеален за максимална дупчење брзина. 100% произведено во САД. 1 година гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент