.

.

Дипломирал Цилиндар, 3.3 Borosilicate Стакло, 250ml Метрички Скала Graduations

Дипломирал Цилиндар, 3.3 Borosilicate Стакло, 250ml Метрички Скала Graduations

DEN 310.80

Пристапност
Во достапна форма

Направен од тешки ѕид 3.3 Borosilicate стакло, тежи 8.9 оз. 250ml капацитет, graduations на 2ml интервали.Тешки круг база мерки 3.25 во.дијаметар, севкупно 12 во.висок, цилиндар е 1.75 во.дијаметар.Одличен избор за тешки училница или лабораториска употреба, каде што некои кршење може да се очекува.Точноста е +/- 2ml. 250ml капацитет дипломирал цилиндар, добар избор за тешки користат во лабораторија или во училницата каде некои кршење може да се очекува.Направени од 3.3 Borosilicate стакло, graduations на 2ml интервали.Тешки круг база мерки 3.25 во.дијаметар, во 12.висок, 1.75 во.дијаметар цилиндар.Точноста е +/- ml.

Главните карактеристики

Избор на клиент