.

.

Премиум Мерење на Цилиндар Set - 10ml, 25ml & 50мл - ASTM, Класа А - Заштитна Јаки, Хексагонална База - Сина Graduations - Borosilicate 3.3 Стакло - Eisco Лаборатории

Премиум Мерење на Цилиндар Set - 10ml, 25ml & 50мл - ASTM, Класа А - Заштитна Јаки, Хексагонална База - Сина

DEN 551.76

Пристапност
Во достапна форма

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | Направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.Дебели, униформа ѕидови обезбеди одлична сила против кршење.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален за училницата, гаража и за домашна употреба.ASTM E1272 | Класа На Толеранција, како по ISO/ASTM стандарди. 3 ПАРЧЕ СЕТ | Set вклучува три мерење на цилиндри. 10ml, 25ml & 50мл капацитети.Секој има хексагонална база за максимална стабилност и е опремена со отстранлив, пластични заштитни јака.SAFETY PACK | Set е спакуван во обичај се вклопуваат, густа пена обвивка, за безбедно чување и се грижи слободен превоз.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА EISCO ЛАБОРАТОРИИ | Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Три парче Мерење на Цилиндар постави направен од висок квалитет, тешки, borosilicate 3.3 стакло. 10ml, 25ml & 50мл капацитети.Секој цилиндар има spout за лесно да ги фрлаат, и хексагонална база за екстра stability.Class толеранција, по ISO/ASTM.Сите се опремени со пластика, хексагонална заштитна јака.Microwavable и autoclavable, со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе - може да издржи високите температури & термички шокови.Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C. Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Главните карактеристики

Избор на клиент