.

.

M5RU Преносни Лабораторија за Напојување IT6720/6721/6722A CNC Прилагодливи DC Регулирани Напојување Линеарна Висока Моќност Напонски Регулатор (Големина : IT6722A)

M5RU Преносни Лабораторија за Напојување IT6720/6721/6722A CNC Прилагодливи DC Регулирани Напојување Линеарна

DEN 1528.80

Пристапност
Во достапна форма

IT6700 серија е економски високи перформанси CNC напојување со повисока моќ сооднос во индустријата и пошироката напон и струја употреба стапка.Еден напојување може да го замени повеќе модели, во голема мера зголемување на обемот на примена.Земете IT6720 како пример, со капацитет од 100 W, тоа може да капацитет до 60 V и 5 A, и тоа може, исто така, автоматски контрола на стапка на промена на напон и струја, и моќта однос може да се постигне колку што е три пати.Една машина може да го замени претходните три модели на 60 V×1.6 A / 32 V×3А /20 V×5 A, намалување на повторни инвестиции, во голема мера заштеда на трошоци и просторот, и им овозможува на корисниците лесно да се замени традиционалните дигитален дисплеј за напојување.

Главните карактеристики

Избор на клиент