.

.

фишер 536877 FBS II Конкретни Завртка, Цинк, Sechskantkopf 14x125-10 Stück

фишер 536877 FBS II Конкретни Завртка, Цинк, Sechskantkopf 14x125-10 Stück

DEN 1682.16

Пристапност
Во достапна форма

Со до 3 embedment длабочини, што им овозможува за истиот завртка за да се користи за различни компонента дебелини.Посебни видов заб геометрија овозможува брзо сечење во бетон.На одобрени на вредноста за конкретни завртки им овозможува на завртка за да се unscrewed двапати за да го усогласи во прилог дел, а потоа да се затегнете ја завртката повторно.На фишер ULTRACUT FBS II е совршен конкретни завртка за врвот инсталација удобност.Посебни видов заб геометрија овозможува брзо сечење во бетон.Ударна дупка чистење не е потребен за инсталации во тавани или подови.Благодарение на национално одобрување, повеќекратна употреба за привремен anchorings (на пример, кофражни изградба) е дозволено.За монтажа на ѕид завртки, ние препорачуваме tangential влијание возачот со компатибилен приклучок или посебен TORX малку.Конкретните завртката е идеален за фиксација на огради, заштита бариери, cantilevers, и кофражни bracings, на пример.

Главните карактеристики

Избор на клиент