.

.

Botanica Органски Куркума Лимонада во Прав (20 порции) со Кокос Вода, Лимон & Црн Пипер - Вегетаријанци Заеднички Здравје Superfood Инстант Пие Мешавина - Без Глутен, Stevia, Соја,

Botanica Органски Куркума Лимонада во Прав (20 порции) со Кокос Вода, Лимон & Црн Пипер - Вегетаријанци Заеднички

DEN 967.20

Пристапност
Во достапна форма

2400 MG КУРКУМА ПО што СЛУЖИ ЗА ЗАЕДНИЧКИ ЗДРАВЈЕ и ПОБРЗО ЗАКРЕПНУВАЊЕ - Botanica Куркума Лимонада микс е освежувачки начин да додадете куркума на денот, направени со кокос вода во прав – природно богати со електролити за хидратација.Тоа е најдобро да се користи кога треба освежувачки начин да се излади.НАПРАВЕНИ СО ОРГАНСКО ЦЕЛАТА ХРАНА СОСТОЈКИ - Помеша со органски состојки, вклучувајќи кокосова вода, прав, куркума во прав, лимон, и црн пипер.Направени во мали серии и ослободени од било спојници и вештачки состојки.ЛЕСНО & ПОГОДНО ДА се НАПРАВИ ВОДА ПОДОБРУВАЧ - Измешајте една лажичка (4g) на Куркума Лимонада прав во една чаша (250m L) на вода или пенливо вода.Додадете 5 - 6 коцки мраз и промешајте.Sip полека и земете длабок здив.Најдобри ужива со природна светлина и природата.БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР ИЛИ STEVIA - Нашите органски Куркума Лимонада е прав без додаден шеќер или stevia и содржи само 1g на природно се случуваат шеќер по порција.Вегетаријанска храна, органско, на не-ГМО, глутен слободни, млечни слободни, и соја слободни. 20 ПОРЦИИ ПО ТЕГЛА - Не бидете вознемирени ако тегла чини да се биде под исполнет како прав се населува со текот на времето.Ние пополни нашите производ според тежина, а не по волумен, да се обезбеди да се добива ист вкусни пијат во секое време без непотребни додадени состојки.

Главните карактеристики

Избор на клиент