.

.

(5000 компјутери) M6, DIN 137 Тип Б, Метрички, Бран Пролет Заклучување Подлошки, A4 Нерѓосувачки Челик

(5000 компјутери) M6, DIN 137 Тип Б, Метрички, Бран Пролет Заклучување Подлошки, A4 Нерѓосувачки Челик

DEN 6679.20

Пристапност
Во достапна форма

Бран пролет подлошки најчесто се користи како перница извори или изолација на вратило.Функции како компресија извори.Особено ефикасни ако се занимаваат со простор ограничувања.A4 нерѓосувачки челик е функционално еквивалентни на 316 одделение и е исто така познат како "морски одделение".Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : M6 Diameter (Димензија) : 6mm Inside Дијаметар (Номинална) : 6.4 mm Outside Дијаметар (Номинална) : 12mm Thickness (Номинална) : 0.5 mm Category : Бран Пролет Заклучување Washers System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Материјал : не ' Рѓосувачки Steel Material Одделение : A4 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : DIN 137 Тип BNB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Главните карактеристики

Избор на клиент